керівник гуртка "Авіамоделювання", гурток працює на базі закладу, відмінник освіти, кандидат у майстри спорту з авіамодельного профілю, суддя І категорії.
Віктор Максимович ще школярем почав відвідувати авіамодельний гурток в обласному Палаці піонерів і так вже сталося, що дитяче захоплення, а це було виготовлення моделей літаків та їхній запуск у політ, з часом переросло у покликання. Йому і присвятив своє життя.
Віктор Максимович займається авіамодельним спортом ще з часу зародження його в Кіровограді, більше 60 років, його колишні учні нині працюють пілотами, авіаконструктором, авіаційними інженерами в Україні та за її межами.
До авіамодельного гуртка ходить чимало дітей. Якщо вже дитина захопилася авіамоделізмом то це на все життя. Дитяче захоплення може перетворитися на свідомо обрану професію. А людина, яка створила щось власними руками, поважатиме і працю інших. І те, що вихованці Віктора Максимовича Гулі гідно представляють свою область на Всеукраїнських змаганнях, є свідченням наполегливої й самовідданої праці керівника гуртка Віктора Максимовича Гулі.
Гурток "Судномоделювання та судномодельний спорт"
Крючков Олександр Костянтинович,
керівник гуртка «Судномоделювання і судномодельний спорт», гурток працює на базі закладу, відмінник освіти України, нагороджений знаком Софії Русової, майстер спорту, суддя Національної категорії, двічі Чемпіон України з судномодельного спорту.
Судномоделювання і судномодельний спорт є одним із найцікавіших напрямків науково-технічної творчості учнівської молоді.
Основна мета гуртка – формування компетентностей особистості в процесі судномоделювання і судно модельного спорту.
В гуртку вихованці ознайомлюються з історією виникнення й розвитку суднобудування, мореплавства, судномоделювання, оволодівають початковими знаннями, уміннями й навичками роботи зі столярним і слюсарним інструментом, навчаються обробляти різні матеріали. У процесі виготовлення нескладних моделей кораблів і суден вихованці вивчають основи будови й властивості суден.
За багаторічну працю керівником гуртка підготовлена плеяда спортсменів-судномоделістів, 18 майстрів спорту, більше 200 кандидатів в майстри спорту, вихованець Прочуханов Валерій – двічі чемпіон Європи з судно модельного спорту в класі яхт-катамаранів.
Команда судномоделістів області – постійний призер Всеукраїнських змагань з судномоделювання. Керівник гуртка співавтор Програми гуртків судномоделювання затвердженої Міністерством освіти України.
Керівники судномодельних гуртків області працюють за методикою керівника гуртка.
Гурток "Авіамоделюапння"
Гордієнко Роман Віталійович,
керівник гуртка «Авіамоделювання», гурток працює на базі закладу, суддя І категорії.
Авіамоделювання – поширений вид технічної творчості. Це одне з улюблених занять учнівської молоді, масовий технічний вид спорту, що допомагає вихованцям ознайомитися зі світом авіації.
Робота гуртка спрямована на розвиток просторової уяви, поглиблення шкільних знань у галузі практичного конструювання різноманітних літальних об’єктів; на особистісно-орієнтоване навчання, що враховує потреби кожного вихованця, його здібності, уміння та навички і допомагає в повній мірі виявити та проявити творчий потенціал вихованців.
Заняття в гуртку сприяють вихованню любові до Української держави, розумінню її місця як авіаційної і космічної держави у світовому співтоваристві, громадянському самоствердженню.
Гурток "Судномоделювання та судномодельний спорт"
Колесник Ігор Вікторович
керівник гуртка «Судномоделювання та судно модельний спорт», гурток працює на базі Знам’янської школи-інтернату.
На заняттях гуртка використовуються наступні форми навчання: колективна, індивідуальна; методи: демонстраційно-пояснювальні (перегляд ілюстрацій та фото з теми «На зорі мореплавства»), пошукові, ігрові, інтерактивні; засоби: роздатковий матеріал, креслення, технологічні картки.
Діти отримують знання з історії суднобудування та мореплавства, знайомляться з принципами їх будови та дії. Вчаться користуватися найпростішим устаткуванням та обладнанням, працюють зі столярним і слюсарним інструментом, різними матеріалами: деревиною, металами, пластмасами, клеями.
Протягом навчального року вихованці будують найпростіші моделі кораблів і суден в різноманітних техніках: паперові катамарани, яхти з картону, настільні контурні моделі військових кораблів та цивільних суден, діючі контурні моделі підводних човнів. Проводили змагання виготовленими моделями на дальність проходження дистанції та точність попадання, змагання в класі ЕК-600 на точність попадання.