Вітаємо Вас на сайті комунального закладу "Кіровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді"
УМАКО Сузіря
Меню сайту
Корисні посиланняСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Календар
«  Жовтень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Вітаю Вас, Гість · RSS 01-Жов-2023, 11:28

Картинка

 При обласному центрі науково-технічної творчості успішно працює регіональна організація Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання "Сузір’я” . Метою діяльності громадської просвітницької організації є пошук, підтримка обдарованої молоді і сприяння реалізації прагнення учнів та студентів в оволодінні знаннями з аерокосмічної технології, астрономії, ракетобудування, космічної філософії. В області проводяться щорічні конкурси "Космічні фантазії” і "Мирний космос”, в яких беруть участь учні шкіл та вихованці позашкільних закладів області.

 

 

 

Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я» - єдина в Україні громадська організація, метою якої є пошук талановитої молоді та її підготовка до діяльності в аерокосмічній галузі України.
До участі в окремих заходах «Сузір’я» молодь Кіровоградської області почала залучатися починаючи з вже далекого 1995 року. Згодом, завдяки скоординованим діям колегій Управлінь освіти і науки та у справах сім’ї та молоді установчою конференцією було прийнято рішення про створення колективного члена Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я». І, нарешті, у 1998 році Правлінням УМАКО «Сузір’я» було прийнято рішення про створення Кіровоградської регіональної організації, яка зареєстрована обласним управлінням юстиції як громадська просвітницька організація.
Головною метою цієї організації є пошук і підтримка обдарованої молоді, підготовка гідного поповнення інтелектуальної еліти в галузі вивчення і дослідження космічного простору.
Головним завданням організації є формування в учнівської молоді інтересу до космонавтики і авіації, науки, техніки, до питань дослідницької діяльності.
За ці роки організація стала впливовою громадською організацією, що об’єднала в своїх лавах дітей та молодь Кіровоградської області, які цікавляться космонавтикою та авіацією.
Щороку організацією проводяться конкурси «Космічні фантазії» та «Мирний космос». В першому конкурсі беруть участь малюнки, вишивки на космічну тему. Аби щось намалювати чи вишити, дитина заздалегідь знайомиться, який вигляд мають планети, інші космічні об’єкти, фантазує, якими можуть бути мешканці інших світів.
Закладом кожен рік проводиться тематична виставка цих робіт. Численні малюнки цілком можуть стати ілюстраціями до творів фантастичного жанру. Ця виставка діє постійно і ми проводимо екскурсії для всіх бажаючих.
Другий конкурс має технічне спрямування. Його учасниками є діти, що створюють за власними кресленнями й науковими обґрунтуваннями моделі космічних станцій майбутнього, космічних кораблів, промислових космічних установок, ракетних комплексів, систем життєзабезпечення екіпажів. Головне завдання організації – дати дітям поштовх до наукової творчості, підтримати бажання творити, залучити до науково-технічної діяльності. Це своєрідна наукова фантастика, що спонукає до наукових пошуків і породжує нові прориви в науці.
Також вихованці організації приймають активну участь у Всеукраїнському колоквіумі «Космос. Людина. Духовність» та заочній аерокосмічній школі.
Щороку у масових заходах орієнтовно беруть участь біля 300 учнів загальноосвітніх шкіл та вихованці позашкільних закладів Кіровоградської області.
Осередки Кіровоградської регіональної організації діють у загальноосвітніх та позашкільних закладах області, їх чисельний склад постійно змінюється.
Роботою УМАКО «Сузір’я» охоплені майже всі регіони області. Характерною особливістю роботи регіональної організації є великі інтеграційні зв’язки з одним із своїх засновників - Кіровоградською льотною академією Національного авіаційного університету (КЛАНАУ).
Саме завдяки цим зв’язкам сузірчани мають змогу бути в курсі сучасних аерокосмічних технологій.
Результати роботи регіональної організації були б набагато скромнішими, якби не повсякденна підтримка її з боку департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації.
Саме завдяки розумінню значимості системної роботи з аерокосмічної освіти молоді з боку департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації, представники нашої області майже в усіх Всеукраїнських заходах є в числі переможців чи призерів.
Плідна робота регіональної організації по залученню до участі у масових заходах учнів сільських шкіл дає свої позитивні результати. Більшість учасників масових заходів, а відповідно і переможців, є діти з сільських регіонів області. Активна організаторська робота по залученню до участі у конкурсах «Сузір’я» проводиться у Гайворонському, Голованівському, Компаніївському, Олександрійському, Петрівському, Устинівському районах та містах Знам’янка, Олександрія.
Дуже хотілося б, щоб географія роботи з цього питання була більш широкою, а її результати – більш плідними. Водночас ми ставимо перед собою завдання створювати гуртки «Сузір’я» в школах чи позашкільних закладах, хочемо, щоб осередки «Сузір’я» діяли в кожному населеному пункті Кіровоградської області.

 

счетчик посещений
Copyright MyCorp © 2023
Конструктор сайтів - uCoz