Вітаємо Вас на сайті комунального закладу "Кіровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді"
Історія нашого закладу
Меню сайту
Корисні посиланняКатегорії разділу
Мої файли [5]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Вітаю Вас, Гість · RSS 22-Лют-2020, 09:40

Головна » Файли » Мої файли

Історична довідка. Частина третя
22-Тра-2014, 09:35
Комунальний заклад "Кіровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді”
Історична довідка. Частина третя

Розвиток профілів технічної творчості

         Радіоаматорство - керівник гуртка з 50-х до 90-х років Овчаренко Іван Федорович. Учні під його керівництвом в радіотелевізійних гуртках облСЮТ конструювали радіоприймачі, телевізійні установки, демонстраційні прилади, наочні посібники, ігри та іграшки, прилади для полегшення ручної праці на рівні винаходів і рацпропозицій. В гуртках сконструйовані прилади для використання в народному господарстві: "Скребок для рогатої худоби", "Рахівниця птиці для птахофабрик", "Електрощітка для штукатурки стелі", комплект "Механічний лектор", прибори протипожежної техніки і ін.

В гуртку телерадіоаматорів під керівництвом Овчаренка Івана Федоровича була змонтована телеапаратура яку передав обласній станції юних техніків Кіровоградський телецентр. Дитячий телецентр задіяний на території обласної станції юних техніків, працював за кабельною системою, транслював навчальні передачі в лабораторії облСЮТ. В навчальному процесі створена група телеведущих, яка готувала телепередачі в гуртку і їх транслювала. В навчальному процесі телегуртка велась підготовка телеоператорів, телемеханіків. Такий профіль роботи радіотелегуртків облСЮТ був надзвичайно популярний.

         Авіамоделізм - набув свого розвитку з 1947 року, коли почав працювати авіамодельний гурток в Палаці піонерів і школярів (керівник гуртка Курзов Платон Костянтинович, колишній директор заводу "Червона зірка") і з 1950 року розпочалися регулярні авіамодельні змагання з вільнолітаючими моделями. 50 років розвитку авіамоделізму в Кіровоградській області дали певні результати. Зросла ціла плеяда спортсменів, Чемпіонів України з авіамоделізму, Майстрів спорту, тренерів з авіамоделювання різних років: Гуля Віктор Максимович - (Кіровоград), Донець Олександр Михайлович (Кіровоград), Стеценко Олександр Олександрович (Олександрія), Хатанзейський Валерій Пилипович (Світловодськ), Доценко Андрій Петрович (с.Комишувате Новоукраїнського району), Семенюта Сергій Сергійович, Корнійчук Олег Анатолійович (Кіровоград)і інш., які своєю багаторічною цілеспрямованою працею підтримують прагнення учнівської молоді до опанування майстерністю авіамоделювання, потяг до авіації.

         В останні роки все більше захоплення викликає виготовлення мікромоделей літаків вагою до 1-1,5 грамів. Клас кімнатних моделей, вага яких коливається в межах одного грама, довжина 655 мм з гумовим мотором, повітряним гвинтом, підшипником. Небагато умільців виготовляють такі моделі, де товщина плівки крила, виготовленої самостійно, 3-4 мікрони, а в повітрі вони літають більше ніж півгодини. На Чемпіонаті Кубка України 2000 року керівник команди Олег Корнійчук серед дорослих спортсменів був другим, а його вихованці Олександр Ковальов і Олександр Даніялов були призерами і включені до складу збірної команди України. На Чемпіонаті миру стали срібними призерами.Перше місце збірна команда Кіровограда посіла і на Всеукраїнських змаганнях з авіамодельного спорту у класі F-1D (мікромоделі ) в м.Кіровограді в 2002 році, в м.Києві (призери Олександр Ковальов, Сергій Сидоренко, Євген Вайпан) в 2003 році.

Вихованці Гулі Віктора Максимовича - Призери Міжнародних чемпіонатів, кубків Європи - Корнійчук Олег, Байбороша Олександр, Ковальов Олександр.

         Судномоделізм - з 1986  до 1998 року керівником гуртка облСЮТ працював Крючков Олександр Костянтинович, майстер спорту СРСР, суддя республіканської категорії. За багаторічний стаж роботи підготовлена ціла плеяда спортсменів-судномоделістів, більше 60 кандидатів в майстри спорту, вихованець Прочуханов Валерій - двічі чемпіон СРСР, чемпіон Європи з судномодельного спорту в класі яхт-катамаранів (1973 рік). З 1984 року - команда судномоделістів області - постійний призер Всеукраїнських змагань з судномоделювання. Крючков О.К співавтор Програми гуртків судномоделювання (1984р.), затвердженої Міністерством освіти України.

         Керівники судномодельних гуртків області працюють за методикою Крючкова О.К. Це такі - Калашніков Олександр Сергійович (Знам'янка), Яровий Микола Олексійович (Олександрія), Гладченко Олександр Іванович (Кіровоград), Мельник Василь Хрисанович (Світловодськ), Гай-Воронський Олексій Миколайович (Кіровоград) і інші керівники гуртків, з якими ділився своїм досвідом на семінарах-практикумах Крючков О.К.

         Автомоделізм - керівником гуртка з 1969 року до 1999 року працював Горбань Олександр Миколайович. Протягом 10 років (1970-1980 рр.) члени збірної команди області утримували призові місця на Республіканських змаганнях з технічних видів спорту, вихованці СЮТ - Смірнов Станіслав, Кас'ян Володимир (нині старший тренер школи модельних видів спорту Росії), Бражко Андрій (нині завідувач кабельним телебаченням) - майстри міжнародного класу з швидкісними моделями, з радіокерованими судномоделями класу F3B. Горбань Олександр Олександрович – колишній призер змагань – директор телевізійного каналу „Стимул”.

         Останні 15-20 років набув свого розвитку трасовий автомоделізм, для якого обов'язкова побудова елекрифікованої траси. Траси і моделі будуються власноручно, деякі за власними конструкціями. Кіровоградська міська станція юних техніків на чолі з директором Сорокіним Олександром Миколайовичем (нині покійним), в минулому керівником гуртка обласної станції юних техніків, надавав цьому  спортивно-технічному профілю важливого значення.

         Необхідною умовою підвищення майстерності спортсменів-моделістів є постійна участь у змаганнях різного рівня, під час яких удосконалюються технічні характеристики моделей, гуртківці набувають знання і досвід. Створений на Кіровоградській міськСЮТ спортивно-технічний комплекс з автоматичним зчисленням та підрахунком результатів кожного учасника змагань відповідав найсучасним вимогам автомодельного трасового моделізму, дозволив на базі міської станції юних техніків провести Всеукраїнські змагання і Всеукраїнський семінар керівників гуртків трасового автомоделізму позашкільних установ. За підсумками Всеукраїнських змагань (1998 рік) команда автомоделістів з трасового моделізму (тренер Федченко) посіла 6 місце. В сьогоденні керує гуртком трасового авто моделювання учень Сорокіна О.М., призер змагань Сіса Олександр Федорович.

         Більше 30 років працює гурток юних картингістів обласної станції юних техніків. Один з нелегких видів спорту, користується популярністю серед школярів і юнацтва. Виховує наполегливість у досягненні високих спортивних результатів, стає справою всього життя чималої кількості учнів, які потребують додаткового педагогічного впливу. З 1978 року керівником гуртка працював Михальський Віктор Михайлович (нині покійний), майстер спорту, заслужений ветеран спорту, спортсмен-автомобіліст. (До 1978 року керівником гуртка працював Бажура Яков Миколайович). В 1980 році на базі Олександрійської станції юних техніків - батьківщині космонавта Попова Л.І., проведені Республіканські змагання з картингу на приз імені Попова, де вихованець СЮТ Клімашов Микола став призером змагань, завоював приз імені космонавта Попова.

         З 1990 року в м. Світловодську працює автомобільний клуб як окрема позашкільна установа. Ініціатор створення клубу - керівник гуртка СЮТ - Созоновський Володимир Вікторович очолив установу, проводить спортивно-масову роботу в місті.

         Багато зусиль з розвитку автоконструкторської справи (картинг) докладають: в Гайворонському районі - керівник гуртка СЮТ Жуковський Володимир Миколайович, в Маловисківському районі - Кравченко Сергій Павлович, в місті Знам'янці - Омельченко Сергій Володимирович, в м.Олександрії – Севастьяненко В’ячеслав Юрійович.

         Технічне моделювання для молодших школярів - більше 20 років керівником гуртка працювала Нечаєва Зінаїда Іванівна (на цей час обіймає посаду заступника директора обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді). На проведених семінарах-практикумах для керівників гуртків шкіл і позашкільних установ області під її керівництвом проведені заняття по виготовленню виробів з паперу, природного матеріалу, підручних матеріалів з школярами молодшого шкільного віку.

         Важливого значення роботі з молодшими школярами, як початкової ланки спортивно-технічного моделювання, надавала Олександрійська станція юних техніків (з 1998 року - Олександрійський міський центр трудової підготовки і технічної творчості учнівської молоді), з 2002 року - навчально-виховний комплекс "Орієнтир" - МНВК СЮТ, з 2004 року - центр науково-технічної творчості учнівської молоді, з 2007 року – міський будинок дитячої та юнацької творчості.

         В цьому закладі напрацьована система навчальної і масової роботи з учнівською молоддю з метою масового залучення учнів шкіл міста до занять з конструювання, моделювання, виготовлення найпростіших пристроїв. З цією метою розроблені мікроконкурси "Конструировать? Это так сложно! Это так просто!", "Мастерок", "Самоделкин", "Волшебный мир кино", "Эрудитов", "Атракцион идей", "Светофор"; "Юных конструкторов и дизайнеров".

         Всі конкурси проводяться за графіком серед учнів міських шкіл, дають певні  результати   в   профорієнтуванні,   пропаганді   технічної   творчості     (90-ті роки). І тепер проведенням таких конкурсів займається в Олександрійському центрі Кобарь Зоя Костянтинівна, Піскова Світлана Вікторівна (керівник гуртка юних конструкторів).

Категорія: Мої файли | Додав: КОЦНТТУМ
Переглядів: 383 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
счетчик посещений
Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz